Sivilce İzi, Sivilce Lekesi, Akne İzi

sivilce izleri

Sivilce İzleri Fraksiyonel Lazer Tedavisi
Sivilce ergenlik çağında en sık gözlenen cilt hastalığıdır. Sivilcelerden sonra ciltte izler oluşabilir. Sivilce izleri özellikle yüz bölgesinde gözlenmektedir. Akne izi olarak ta bilinen bu izler leke şeklinde olabileceği gibi scar denilen pürüzlü izler şeklinde de olabilir. Özellikle yüzeyden kabarık ve çökük izler önemli derecede sorun oluşturmaktadır.

Sivilce iz ve lekelerinin tedavisinde birçok yöntem denenmiştir. Sizvilce izlerinde maskeler, kremler, bazı peeling yöntemleri, cerrahi yöntemler denenmiştir. Eskiden uygulanan cerrahi tedavilerin kendileri de önemli derecede iz ve lekeye sebep olabilmekteydi. Bu tedaviler şimdilerde terk edilmeye başlanmıştır. Bunların yerini son yıllarda lazerle iz tedavileri almıştır.

Karbondioksit lazerler sivilce izi tedavilerinde uzunca süredir kullanılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile fraksiyonel karbondioksit lazerler geliştirilmiştir. Fraksiyonel CO2 lazerler, klasik karbondioksit lazerden farklı olarak uygulanan yüzeyin tamamına değil doktorun istediği kadar alana uygulama imkânı sağladı. Bu sayede uygulama alanların aralarında uygulama yapılmayan alanlar bırakılabilmektedir. Böylece doku kendini daha hızlı yeniler. İşlem daha az risklidir. İyileşme süreci klasik lazerlerden çok daha kısadır. En önemlisi de karbondioksit lazer uygulamaları çok başarılı uygulamalardır. Sivilce izleri için FDA tarafından onay almıştır. Bilimsel yayınlara bu sonuçlar net olarak desteklenmiştir. Fraksiyonel lazer uygulandıktan sonra hasarlı cilt alanı kısmen buharlaştırılır. Buharlaşan bu dokunun yerini vücudun ürettiği yeni taze doku alır. Her seansta izler bir miktar azalır. Böylece hasarlı alanın iyileştirmesi gerçekleşir. Bu iyileşme bir ay içinde tamamlanır. Başka seans gerekirse bir ay sonra yapılabilir.
Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulamaları ihtiyaca göre genelde 1–3 seans uygulanmaktadır. Daha detaylı bilgi için yandaki merkezleri önermekteyiz.

Bağdat Caddesi
Kadıköy
Fulya

Ataşehir Bakırköy Maslak
Bakırköy Beylikdüzü
Kocaeli
Kayseri
   


ilgili konular: Sivilce İzlerinin Lazer İle Tedavisi | Lazer Cilt Yenileme | Cilt İzleri Lazer Tedavileri

Sivilce ve sivilce izleri hakkında daha fazla bilgi için www.sivilcelekeleri.com sitesini öneriyoruz.